admin » 5 - ژوئیه 22, 2011
درباره کاربر

:رتبه 3.1 (1104 رای)
موضوع: مذهبی


امروزه قمه زنی در روز عاشورا اقدامی انحرافی است که از نظر اکثر مراجع تقلید نهی شده است. از سوی دیگر هجمه تبلیغاتی علیه اسلام ناب محمدی از طریق پررنگ جلوه دادن نقاط ضعف و آسیب‌های برخی از آئین‌های مذهبی تشییع از اهداف اصلی دشمنان است و هدف از انتشار تصاویر قمه زنی و ذبح قربانی در شبکه‌های تلویزیونی و اینترنت، خدشه دار کردن و ضربه زدن به اصل دین می باشد. این تصاویر عموما به مراسم برگزار شده در  نقاط دور افتاده و در سالهای گذشته می باشد.

اکثر علما و مراجع تقلید با شناخت صحیح این انحراف در مبانی اعتقادی بر شرعاً جایز نبودن این حرکت اعلام نظر نموده اند. جهت مشاهده یک نمونه کلیک کنید خوشبختانه این پیام مورد توجه عامه مردم کشور قرار گرفته است و در همین راستا سازمان انتقال خون برای کسانی که مایل به اهدا خون خود به بیماران بودند در مراکز جمعیتی تدابیر ویژه ای در نظر گرفته بود. در این خصوص مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران طی پیامی خطاب به مردم شریف خصوصاً اهدا کنندگان ایثارگر خون گفت: شما بار دیگر با اهدای بی دریغ خون خود ، پیام ایثار عاشورا را در پایگاههای انتقال خون زنده کردید و خون شما چون آب حیات در رگهای بیماران و نیازمندان به خون جاری شد .

وی افزود: صف های طولانی اهدای خون بار دیگر در پایگاههای انتقال خون تشکیل شد و خود در پایگاه تهران شاهد اهدای کم نظیر خون توسط شهروندان بودم .

مدیر عامل سازمان انتقال خون ضمن تشکر از تمامی اهدا کنندگان و آرزوی قبولی نذر جانبخش آنان به درگاه حق از ملت ایثارگر دعوت کرد تا همچون همیشه در تمامی روزهای سردی که در پیش رو داریم به یاد بیماران نیازمند خون بوده و در اهدای خون استمرار داشته باشند.

 

منبع: فارس تی وی

 
مقالات مرتبط

نظرات

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی